Omnia

VETIM

ATS

Vapo

Trotina Auto

Jadran

Dubaj

Rally Krkonoše - Cíl Neznámý 6. 10. 2018

Bylo zahájeno přihlašování na jedenáctý ročník Rally Krkonoše - Cíl Neznámý, který se uskuteční 6. října 2018.

Všechny potřebné informace najdete v těchto PROPOZICÍCH. Seznámí Vás nejen se základní podobou soutěže, ale také s pravidly pro start, doporučeným vybavením nebo důležitými znaky, které cestou potkáte. V neposlední řadě zde najdete všechny vypsané kategorie a způsob hodnocení jednotlivých úkolů.

Abyste se mohli zúčastnit, zašlete prosím nejpozději do 4. 10. 2018, 23:59 vyplněnou PŘIHLÁŠKU na adresu hbvmotorsport@rallykrkonose.cz nebo pavla@rallykrkonose.cz. Pokud máte z loňska nalepené startovní číslo (nebo byste ho chtěli znovu získat), připište to prosím k přihlášce.

Stejně jako v minulých letech je možné zúčastnit se také soutěže dvoučlenných týmů. Pokud máte nějakou posádku, se kterou byste chtěli dvojici vytvořit, nahlaste se buď rovnou při přihlašování nebo v průběhu administrativní přejímky.

Startovné činí tradičně 600,-- Kč a zahrnuty jsou v něm veškeré tiskové materiály, svačina na cestu i závěrečná společná večeře a vyhlášení vítězů.

Rally Krkonoše - Cíl Neznámý: Jak na to
Rally Krkonoše – Cíl Neznámý je automobilová orientační soutěž pro širokou veřejnost. Jak popis napovídá, jede se autem podle itineráře, předpokladem pro dokončení je schopnost orientovat se v čemkoli a účastnit se může prakticky kdokoliv.
Základním cílem soutěže je nalézt Cíl Neznámý, který může být klidně i tam, odkud jsme ráno vyrazili. Dále pak chceme prožít jeden příjemný podzimní den při netradiční zábavě a poznat různá zákoutí, do kterých bychom se za normálních okolností nedostali.
Jak již bylo zmíněno, vede nás šipkový itinerář. Trasa závodu je dlouhá zpravidla 100 – 150 km a vede za běžného provozu po silnicích všech možných tříd (s výjimkou dálnic, kterých zatím v Podkrkonoší moc nemáme :o). Hodí se plná nádrž a peníze na případné pokuty. Těm je ale žádoucí se vyhnout. Rychlostní průměr je proto stanoven na 30 km/h i s ohledem na to, že cestou je třeba plnit různé úkoly a odpovídat na záludné otázky.
Kromě otázek a úkolů z itineráře nás čeká ještě nejméně jedna časová kontrola, zkouška manévrovací schopnosti vozu, krátký test z všeobecných vědomostí, testík základů z autoškoly, hledání míst z fotografií, zvláštní úkol na celou trasu, večeře a vyhlášení výsledků. O zábavu je tedy postaráno opravdu na celý den. Důležité je rovněž dodržet délku trasy a stanovený časový limit, jinak nás čekají trestné body.
Podmínkou účasti je vůz s platnou technickou a pojištěním a s funkčním počitadlem kilometrů (nebo mil). Posádky jsou složeny zpravidla ze dvou dospělých a libovolného počtu dětí (nejlépe do 12 let věku). Ten, kdo řídí, k tomu musí být samozřejmě oprávněn :o). Startovné činí 600,-- na posádku a zahrnuje materiály, svačinku a večeři.
Co dostaneme už víme, co si ale vzít na cestu z domova? Hodí se provázek, ostrý nůž, kompas, lupa, metr, encyklopedie, turistická mapa, vícejazyčný slovník, náhradní ponožky, pevná podložka, izolepa, gumička, nůžky, kapesníčky a někdy třeba i žebřík. Hlavní je ale vzít rozum do hrsti a přivézt si trochu fantazie a dobré nálady!
Copyright © 2007 - 2019 HBV motorsport. Všechna práva vyhrazena. Design - Profiwebsite.NET
Logo

Slalom

Zrucnost

Casovka

Nejhezci

Misa a Pajka

Zvíře